REKUPERACJA AKTYWNA - odzysk ciepła z powietrza wentylacyjnego za pomocą pompy ciepła

Rekuperatory z pompą ciepła serii VPL i COMBI


Aktywna rekuperacja to odzysk energii z powietrza wywiewanego za pomoca pompy ciepła. Rekuperacja pompą ciepła jest dużo bardziej efektywnie aniżeli wymiennik krzyżowy. Dodatkowo pompa ciepła posiada obieg odwracalny, dlatego oprócz ogrzewania powietrza, posiada także funkcje chłodzenia.


Jak to działa?Wentylacji, ciepła woda, ogrzewanie i chłodzenie

Urządzenia wentylacyjne  Nilan VPL, COMBI 302 POLAR, COMBI 302 POLAR TOP VGUVP18, oraz Compact P działają na zasadzie aktywnej rekuperacji. Co oznacza, że łączą w sobie rekuperację pasywną z aktywnym odzyskiem ciepła za pomocą pompy ciepła. Pozwala to łączyć funkcje wentylacji, ciepłej wody, ogrzewania i chłodzenia domów i mieszkań.

Małe i kompaktowe Każde urządzenie zajmuje niewielka przestrzeń proponując przy tym kompleksowe rozwiązania i łącząc technologie instalacyjne w jednej obudowie: Wentylacji, ciepła woda, ogrzewanie i chłodzenie. 

VPL 15


Wielofunkcyjność i jakość

Jednostki Nilan zapewniają użytkownikowi wiele funkcji, które ze sobą współdziałają a jednocześnie są od siebie niezależne. Co więcej, pewne funkcje są dublowane tak aby urządzenie działało jak najefektywniej.

W urządzeniach wykorzystywane są rozwiązania, które zapewni najwyższą jakość i niezawodność a także bardzo cicha prace. Dzięki zaawansowanym opcją sterowania i możliwości nadawania indywidualnych ustawień dla każdego wentylatora dokonujemy optymalizacji układu pod katem ekonomicznej eksploatacji i długowieczności pracy jednostki wentylacyjnej.COMBI 302 POLAR 


COMBI 302 POLAR TOP


Korzyści z aktywnej rekuperacji

Łatwy montaż i bezawaryjną pracę oraz wielofunkcjyjność urządzeń Nilan zapewnia komfort i ekonomiczna satysfakcję.  Dodatkowo aby zwiększyć wydajność w wymagających warunkach, jednostki podstawowe mogą być łączone z modułami rurki ciepła.
Urządzenia dostarczane są ze sterownikiem CTS 602. Polecamy rozszerzenie zestawu o panel dotykowy SLIM.